Září 2011

hymna

1. září 2011 v 10:57 Bradavice

Hymna

29. 5. 2008
Bradavice, Bradavice, Brada Bradavice,
Každý z nás chce vědět víc, než ví,
Ať jsme ještě hloupí jelimánci,
Nebo nám už vlasy šediví.
Našim hlavám může jenom prospět,
Když se tady něco naučí,
Teď je v nich vzduch a spousta much,
Prachu a starých pavučin.
Učte nás všecko, co za to stojí,
A co leckdo z nás už zapomněl,
Pomozte nám a každý sám,
Zvádne víc, než by vůbec měl.
Obrazek

písen moudrého klubouku

1. září 2011 v 10:56 Bradavice

Píseň Moudrého klobouku

29. 5. 2008
Vítejte u Nás v Bradavicích,
já moudrý klobouk jsem,
rozdělím Vás do kolejí,
ty budeš tady,ty pojď sem.
Nasaďte si mě nováčci
a nebojte se mě,
jsem přece jenom klobouk,
ale obyčejný ne!
Jsou tady čtyři koleje,
ty půjdeš do jedné z nich.
Tam budou tvoji kamarádi,tam bude tvůj smích.
Možná to bude Nebelvír,kde najdeš přátele,nebo to bude Zmijozel,kde přijmou tě mezi sebe.
Může to být i Havraspár,
tam nevyhodí tě,anebo dobrý Mrzimor,
kde vše naučí tě.
Tak do toho,
nasaď si mě,
já ti nic neudělám,
pospěš si a já řeknu ti,
jaká kolej tě čeká.
Obrazek

Godrik Nebelvír

1. září 2011 v 10:55 Bradavice

Godrik Nebelvír

Obrazek ObrazekNebelvír (anglicky Gryffindor) je kolej Bradavické školy čar a kouzel v knihách o Harrym Potterovi spisovatelky J. K. Rowlingové. Barvy Nebelvíru jsou červená a zlatá. Erbovním zvířetem je lev. Erbovním zvířetem může být ovšem i gryf. Což by odpovídalo, vzhledem k tomu, že gryf je létající lev. Griffindor může být předělávka z francoužštiny (Griffin d'or = zlatý gryf) a Nebelvír o česká odvozenina (nebelvír = nebeský lev). Ředitelkou této koleje byla Minerva McGonagallová až do doby, kdy se z ní stala ředitelka Školy čar a kouzel v Bradavicích.
Pojmenování, dědicové a jejich předměty
Nebelvír se jmenuje podle svého zakladatele Godrika Nebelvíra, který býval přítelem Salazara Zmijozela (zakladatele Zmijozelu) ovšem poté se z nich stali nepřátelé. Co se týče dědiců, není žádný znám, ale předpokládá se, že to jsou Harry Potter a Neville Longbottom. Oba se totiž narodili 31. 7. o půlnoci - což je znamení lva a nejmagičtější datum v tomto období je půlnoc 31. 7. Jediný předmět, který je znám je meč, který vytáhl Harry Potter z magického klobouku a nyní je v ředitelně Bradavic.
Dobré a špatné vlastnosti nebelvírských
Žáci Nebelvíru se vyznačují statečností, odvahou a poměrně vysokým morálním kodexem.
"Možná tě čeká Nebelvír, kde mají chrabré srdce; odvaha, klid a rytířskost jdou u nich ruku v ruce." (Moudrý klobouk; Harry Potter a Kámen mudrců, str. 113)
O špatných vlastnostech nepadla v knihách ani zmínka.

Salazar Zmijozel

1. září 2011 v 10:54 Bradavice
Salazar Zmijozel
Obrazek Obrazek
Salazar Zmijozel (v originále Salazar Slytherin) pocházel podle Moudrého klobouku "z temných blat a močálů", které se ztotožňují s mokřady ve Východní Anglii, a zpočátku byl dobrým přítelem Godrika Nebelvíra. Salazar chtěl, aby se žáci vybírali jen z čistokrevných kouzelnických rodin, což vedlo k rozkolu mezi ním a ostatními třemi zakladateli. Nakonec Bradavice opustil, zanechal však po sobě památku v podobě Tajemné komnaty, kterou směl v budoucnu otevřít jen jeho dědic. Salazar měl minimálně jedno dítě (z nějž pochází rod Gauntů). Autorka Joanne Rowlingová se pro jeho jméno pravděpodobně inspirovala portugalským diktátorem z let 1932 - 1968, Antóniu de Oliveira Salazarovi.
Zmijozel (Slytherin) je jedna ze čtyř kolejí v Bradavické škole čar a kouzel. Byla založena Salazarem Zmijozelem. Kolejními barvami Zmijozelu jsou zelená a bílá, jejich zvířetem je had. Kolejním duchem je Krvavý baron. Zmijozel je často popisován jako "kolej zlých čarodějů", ve skutečnosti ne všichni ze Zmijozelu jsou zlí - vlastnostmi, které je spojují, jsou ctižádost a "nebýt dobrý, když z toho neplyne zisk". Všichni žáci Zmijozelu by měli být alespoň z jedné strany potomky čistokrevných kouzelnických rodin. Společenská místnost Zmijozelu se nachází v podzemí a působí ponuře.

Citáty Moudrého klobouku
"Nebo to bude Zmijozel, kde nastane tvá chvíle - ti ničeho se neštítí, by došli svého cíle." (Harry Potter a Kámen mudrců. s. 112)
"…a z temných blat a močálů zchytralý Zmijozel." (Harry Potter a Ohnivý pohár, s. 143)
"…a mocichtivý Zmijozel si cenil ctižádosti." (tamtéž)

Helga z Mrzimoru

1. září 2011 v 10:53 Bradavice

Helga z Mrzimoru

Obrazek Obrazek
Mrzimor (anglicky Hufflepuff) je kolej Bradavické školy čar a kouzel v knihách o Harrym Potterovi od spisovatelky J. K. Rowlingové. Barvy Mrzimoru jsou černá a žlutá. Erbovní zvíře je jezevec.

Pojmenování, dědicové a jejich předměty
Mrzimor se jmenuje podle své zakladatelky Helgy z Mrzimoru. Což ukazuje na to, že Mrzimor je nějaké místo či kraj. Co se týče dědiců, není znám žádný, který by žil v době, kdy se odehrává příběh knih. V šesté knize je ovšem zmíněna Hepziba Smithová, co by dědička. Též je tam ovšem uvedeno, že byla zabita lordem Voldemortem. Jediný předmět, který je znám jako bývalý majetek Helgy z Mrzimoru, je pohár, který vlastnila právě Hepziba Smithová a který ji ukradl Voldemort, aby z něj udělal jeden ze svých viteálů (horcruxů).
Špatné a dobré vlastnosti mrzimorských
Źáci Mrzimoru se vyznačují morální čestností, upřímností a pracovitostí.
"Nebo tě čeká Mrzimor: máš jejich mravní sílu, jsou čestní a vždy ochotní, přiložit ruku k dílu" (Moudrý klobouk; Harry Potter a Kámen mudrců, str. 113)
Mezi chyby mrzimorských patří nepříliš velká odvaha a poměrný nedostatek inteligence.
"Každej říká že v Mrzimoru jsou samí trumberové…" (Hagrid; Harry Potter a Kámen mudrců, str. 79)

Rowena z Havraspáru

1. září 2011 v 10:52 Bradavice

Rowana z Havraspáru

29. 5. 2008

Rowena z Havraspáru

Obrazek Obrazek
Rowena z Havraspáru byla dle Moudrého klobouku "zrozená v lůně hor", což by snad mohlo odpovídat Skotsku. Nejlepší přítelkyně Helgy z Mrzimoru byla obdařena mimořádnou inteligencí a neuvěřitelnou kreativitou, mimo jiné vymyslela pohyblivé bradavické shodiště.

Havraspár (anglicky Ravenclaw) je jednou ze čtyř bradavických kolejí ve fiktivím světě Harryho Pottera. Byl založen Rowenou z Havraspáru.
Havraspárské místnosti
Harry v sedmém díle navštíví havraspárskou místnost. Ta se nachází ve věži na západní straně hradu. Vchod jsou dveře bez kliky s klepadlem v podobě havrana. Po klepnutí vydá klepadlo otázku, na kterou je nutné odpovědět. Nepoužívají hesla. Pokud se otázka zoodpoví správně, dveře se otevřou, pokud ne musí dotyčný počkat na někoho kdo na otázku zná odpověď. Otázky se mění.
Symboly Havraspáru
Symbolem Havraspáru je orel, jejich barvy jsou modrá a bronzová. Hlavou Havraspárské koleje je profesor Kratiknot. Havraspárským duchem je Šedá dáma (založena na anglické devítidenní královně Jane Grey). Mezi nejdůležitější znaky Havraspáru patří důvtip, chytrost a bystrost. Navíc, většina Havraspáru zřejmě disponuje také krásou
Moudrý klobouk
  • či moudrý starý Havraspár, pokud máš bystrou hlavu, tam důvtipní a chápaví, vždy najdou čest a slávu…
  • pak z Havraspáru Rowena, zrozená v lůně hor… …a v Havraspáru chytrost zas, bývala první ctnost
  • Havraspár [dlí] zas:"My [učme] jen ty, co nejchytřejší se zdají"v Havraspáru pak učit se jen ti nejchytřejší směli

bradavice

1. září 2011 v 10:50 Bradavice

Bradavice

29. 5. 2008
Bradavická škola čar a kouzel, nebo pouze Bradavice, je jednou z nejznámější čarodějnických škol na světě. Ředitelem je profesor Albus Brumbál. Ještě existují dvě další známé školy čar a kouzel. Patří do nich Kruval, který je znám, že z něj vycházejí pouze zlí černokněžníci. Tuto školu vede Profesor Karkarov. A také Krásnohůlky pod vedením Madame Maxime. Založená byla před víc než 1000 lety, čtyřmi největšími čaroději té doby.
Bradavice mají čtyři školní koleje:
Nebelvír založil: Godric Nebelvír
Havraspár založil: Rowena z Havraspáru
Mrzimor založil: Helga z Mrzimoru
Zmijozel založil: Salazar Zmijozel
Protože kouzelníci také nežijí navěky, museli si tito čtyři slavní kouzelníci a čarodějky, kteří žáky tam vždy udělovali sami, stvořit Moudrý klobouk, který teď vybírá mladé kouzelníky do určitých kolejí podle jejich vlastností, povahy a charakteristických rysů.
Škola byla postavena daleko od zvědavých mudlů, a také je na ní použito mnoho zaklínadel proti mudlům, proto pro ně vypadá jako stará zřícenina a na žádné mapě ji nenaleznete. Škola byla postavena hlavně proto, aby naučila mladé žáky čarovat a pohybovat se ve světě kouzel.
Obrazek

Timothy Spall

1. září 2011 v 10:47 Smrtijedi

Timothy Spall

Datum narození: 27.02.1957
Místo narození: Londýn, Velká Británie
Znamení: Ryby
Postava: "Červíček"
Timothy Spall je už více než 20 let pro filmové a televizní diváky známou tváří. Nejprve váhal mezi kariérou herce a profesionálního vojáka. Díky velmi příznivému ohlasu, jaký zaznamenal za své ztvárnění role lva ve školním divadelním představení Čaroděje ze země Oz se rozhodl věnovat herectví. Po studiích na londýnské Royal Academy of Dramatic Arts (RADA) působil v souborech Birmingham Repertory Theatre a Royal Shakespeare Company. Tehdy se objevil v roli Barryho v sérii BBC Auf Wiedersehen Pet.

Natočil více než 30 filmů, jako například psychologickou tragikomedii Tajnosti a lži , která vypráví o majiteli fotoateliéru na londýnském předměstí Maurice Purleym, jehož sestra (Brenda Blethynová) se sblíží se svou nemanželskou dcerou černé pleti (Marianne Jean-Baptisteová) nebo příběh o smolařském Aubreym, jemuž nepřijde ani jeden zákazník na otvírací večer jeho nové restaurace, v hořké komedii Život je sladký. Oba tyto filmy natočil pod režijní taktovkou Mike Leigha. Zaslouženě za ně získal ceny BAFTA, nominace na London Film Critics' Circle Award v kategoriích Nejlepší herec a Nejlepší herec ve vedlejší roli. Další nominace získal od British Independent Film Awards a London Film Critics' Circle v kategoriích Nejlepší herec a Nejlepší herec za vedlejší roli v Lucky Break (2001), v režii Petera Cattaneoa. A dále nominaci od British Industry Film Awards a Europe Film Awards za Leighovo Všechno nebo nic. Spall v roce 2004 dotočil Řadu nešťastných příhod, kde se objevil ve společnosti Jim Carreyho.

Z dalších filmů jmenujme především Vanilkové nebe od Camerona Crowea, Marné lásky snaha a Hamlet od Kennetha Branagha, Pod ochranou nebe od Bernardo Bertolucciho, Bílý lovec, černé srdce od Clinta Eastwooda, Můj dům v Umbrii od Richarda Loncrainea, Nicholas Nickleby od Douga McGratha, Rocker, The Clandestine Marriage od Christophera Milese, Still Crazy-Pořád naplno od Brian Gibsona a Young Indie Simona Wincera.

Spall je také respektovaným hercem ve světě televizního dramatu. Získal nominaci na cenu BAFTA v kategorii Nejlepší herec za drama Mutual Friend od režiséra Juliana Farina. Získal také Broadcasting Press Guild TV Award v kategorii Nejlepší herec. Za svou roli Stephena Poliakoffa ve filmu Shooting the Past získal ceny za nejlepší herecký výkon od Cinema Tout Ecran a Prix d'Italie Awards. Za Shooting the Past plus snímek Vacuuming Completely Nude in Paradise od Dannyho Boylea získal i nominaci na BAFTA. Jeho další televizní role je v seriálu Cherished.

Mimo role u filmu a v televizi zůstává Spall stále věrný i divadelním prknům jako například ve hře This is a Chair v režii Stephena Daldryho, která se hrála v Royal Court, v National Theatre hrál v A Midsummer Night's Dream od Robert LePagea a Mike Leigh mu dal roli v Smelling a Rat. Trevor Nunn jej obsadil do třech her The Three Sisters, Nicholas Nickleby a Merry Wives of Windsor, které se hrály na prknech divadla Royal Shakespeare Company. A tamtéž jej obsadil i David Jones do hry Baal.

Timothy Spall byl oficiálním hostem MFF v Karlových Varech 2000, kde spolu s Alicí Silverstoneovou a Natashou McElhoneovou uvedl muzikál podle Shakespearovy komedie Marná lásky snaha (r. K. Branagh).

V roce 2005 si zahrál roli bezpáteřního Červíčka Petera Pettigrewa, Voldemortova věrného služebníka a zrádce rodičů Harryho Pottera ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. O rok dříve ztvárnil tuto postavu ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu.

Antonín Dolohov

1. září 2011 v 10:45 Smrtijedi

Antonín Dolohov

Datum narození: ---

Status: živý
Bydliště: ---
Rodiče: ---
Sourozenci: ---
Jiní příbuzní: ---
Vzdělání: Bradavice
Kolej: Zmiozel
Zaměstnání: Smrtijed
Vzhled: ---
Zajímavosti: mučil spoustu mudlů
Poznávací znamení: bojoval na Ministerstvu kouzel
Láska: ---
Činy: mučil a nakonec zabil bratra Molly Weasleyové.
Jeho život: O jeho dětství se toho moc neví.Snad jen to, že nejspíš studoval v Bradavicích v koleji Zmiozel.Když vyšel z Bradavic přidal se ke Smrtijedům.Mučil spoustu mudlů a mezi nimi byli i bratři paní Weasleyové Gioden a Fabian Prewetovi.V roce 1996 utekl z Azkabanu spolu s dalšími Smrtijedy a pak se účastnil boje na Ministerstvu kouzel.

Pettigrew Petr

1. září 2011 v 10:43 Smrtijedi

Pettigrew Petr

Obrazek
Narození:1960

Status: v sedmém díle zabit
Bydliště: u Weasleyů(jako krysa)
Rodiče:---
Sourozenci: nejspíš nemá
Jiní příbuzní: ---
Vzdělání: škola čar akouzel v Bradavicích
Kolej: Nebelvír
Povolání: celých 12 let žil jako kysa
Hůlka: kaštanové dřevo, blána z dračího srdce, 9 a čtvrt palce, dlouhá a křehká
Záliby: ---
Láska: ---
Zajímavosti: velký kamarád Harryho otce Jamese
Činy: Smrtijed, udal Harryho rodiče Voldemortovi a pak zabil 12 lidí
Poznávací znamení: zvěromág
Vzhled: jako krysa(tlustší,menší,pár hnědých vlasů)
Kolej:Nebevír
Jeho život:Bývalý student Bradavic-přátelil se s Jamesem Potterem,Siriusem Blackem a Remulusem Lupinem.Je to zvěromág-dokázal se převtělit v krysu.Je to smrtijed.Zradil své přátele Potterovi tím ,že jejich úkryt prozradil Voldemortovi.Po Voldemortově nevydařeném postupu zabít Harryho Pottera,zabil na ulici několik mudlů,usekl si prst a proměnil se v krysu.Do června roku 1994 byl Ronova krysa Prašivka.Později se opět vrátil k Voldemortovi.
Herec:Timothy Spall

Rodolfus Lestrange

1. září 2011 v 10:41 Smrtijedi

Rodolfus Lestrange

Datum narození: ---
Status: živý
Bydliště: ---
Rodiče: ---
Sourozenci: Rabastan
Jiní příbuzní: manželka Bellatrix
Vzdělání: škola čar a kozel v Bradavicích
Kolej: Zmiozel
Zaměstnání: Smrtijed
Vzhled: ---
Zajímavosti: mučil Franka a Alici Longbottonovi
Poznávaci znamení: se svojí ženou byl zajatcem Azkabanu
Láska: Bellatrix
Činy: mučil Longbottonovi
Jeho život: Studoval ve Zmiozelu.Je Smrtijedem. Má manželku Bellatrix, která je též Smrtijedkou.Byli obá zavřeni v Azkabanu ze kterého utekli

Regulus Arcturus Black

1. září 2011 v 10:39 Smrtijedi

Regulus Arcturus Black

Datum narození: ---
Status: mrtvý
Bydliště: ---
Rodiče: Orion Black a Waburga Blacková
Sourozenci: Sirius Black
Jiní příbuzní: sestřenice Andromeda, Narcissa a Bellatrix
Domácí mazlíček: ---
Vzdělání: čar a kouzel v Bradavicích
Kolej: Zmiozel
Zaměstnání: Smrtijed
Vzhled: ---
Zajímavosti: byl Smrtijedem, ale chtěl vystoupit, což ovšem nešlo, tak alespon se snažil najít a zničit viteály
Poznávací znamení: Sirius jím pohrdal
Láska: ---
Činy: málem se mu povedlo zničit viteál, ale byl zabit mrtvými
Jeho život: Studoval, jako jeho polovina rodiny ve Zmiozelu.byl hrdý na svou čistou krev.Po dokončení stuií se přidal ke Smrtijedům.Když zjistil, jak jsou krutí, chtěl odstoupit, ale to se mu nepodařilo.Tak alespn zača hledat viteály a chtěl je zničit.Při objevení jednoho z nich ho napadli mrtvý, kteří hi hlídali a zabili ho.

Rabastan Lestrange

1. září 2011 v 10:38 Smrtijedi

Rabastan Lestrange

Datum narození: ---
Status: živý
Bydliště: ---
Rodiče: ---
Sourozenci: Rodopfus
Jiní příbuzní: švagrový-Bellatrix, Andrmeda a Narcissa, švagr Lucius
Vzdělání: škola čar a kouzel v Bradavicích
Kolej: Zmiozel
Zajímavosti: byl vězněm v Azkabanu
Poznávací znamení: účstnil se boje na Ministersvu kouzel
Vzhled: ---
Činy: bojoval na Ministerstvu kouzel, mučil Longbottonovi
Jeho život: Mladší bratr Rodopfuse Lestragena. podílel se na mučení Longbottonvých, za to byl poslán do Azkabanu ze kterého v roce 1996 utekl.Bojoval na Ministersvu kouzel na straně Smrtijedů

Lucius Malfoy

1. září 2011 v 10:34 Smrtijedi

Lucius Malfoy

Obrazek

Datum narození: 1954
Status: živý
Bydliště: pamství Malfoyů-Malfoy Manor
Rodiče: Abraxas Malfoy
Sourozenci: nemá
Jiní příbuzní: manželka Narcissa a syn Draco
Škola: čar a kouzel v Bradavicích
Kolej: Zmiozel
Záliby: černá magie
Zajímavosti: byl prefektem
Poznávací znamení: Smrtijed
Hůlka: jílmové dřevo, blána z dračího srdce
Láska: Narcissa
Vzhled: vysoký. hubený, dlouhé žluté vlasy
Činy: největší stoupenec lorda Voldemorta, vedl skupinu Smrtijedů na MS ve famfrpále
Jeho život: Narodil se okolo roku 1954.Moudrým klouboukem byl zařazen do Zmiozelu.Lucius pochází z čistokrevné rodiny a proto nesnáší mudly. Je největším stoupencem lorda Voldemorta.Byl několikrát obviněn, že je Smrtijedem, ale pokaždý byl zproštěn viny.Až roku 1996 byl odsouzen do Azkabanu.Dříve mu také patřil domácí skřítek Dobby, který díky Harrymu Potterovi byl osvobozen a mohl pracovat v bradavické kuchyni.Luccius je velmi bohatý a také proto má velký vliv na ministerstvo.
Herec: Jason Isaacs

arthur weasley

1. září 2011 v 10:32 Ginny a její rodina
Mark Williams - životopis
Postava : Artur Weasley
Narodil se v Bromsgrove, Worcestershire, 1959.
Anglický herec, komik, scénárista a referent (zpravodaj). Vystudoval Brasenose College, Oxford, kde sutdoval angličtinu. Je nejznámější jako jedna z hvězd populární BBC sketch show (krátké komediální scénky, obvykle okolo 1 až 10 minut) - The fast Show.
Také hrál Olafa Petersona v Červeném Trpaslíkovi a Kirka v Carrie a Barry.
V nejnovější době (v současnosti) si začal získávat pozornost mladšího obecenstva, když se objevil jako Arthur Weasley ve druhém, třetím, čtvrtém a pátém filmu o Harry Potterovi.
3.7. 2006 se objevil jako starý silniční přítel (kamarád Tommyho Saxondala ve třetí epizodě komediálního seriálu BBC Saxondale.
V současné době (srpen 2006) prezentoval dokumentární seriál s názvem Mark Williams' Big Bangs o historii výbušnin, kterému předcházelo Mark Williams on the Rails a Industrial Revelations.

molly weasley

1. září 2011 v 10:31 Ginny a její rodina
Julie Walters - životopis

Datum narození: 22.02.1950
Postava: Molly Weasley
Místo narození: Birmingham, Velká Británie
Znamení: Ryby
Životopis: Vyrůstala se dvěma bratry v dělnické rodině. Kvůli herectví opustila profesi ošetřovatelky. Po třech letech hereckých studií na Polytechnické škole v Manchesteru se na rok připojila k divadelnímu souboru Stables Theatre, pak získala angažmá v liverpoolském divadle Everyman Theatre. Od 1976 působila na londýnských scénách ve West Endu (Garrick, Royal Court, Bush Theatre, Hampstead, Hammersmith, ICA, Warehouse, Piccadilly), kde účinkovala např. ve hrách Sama Sheparda Láskou posedlí, Terrence McNallyho Frankie a Johnny, Williama Shakespeara Macbeth a Tennessee Williamse Tetovaná růže.

Před filmovou kamerou debutovala mimořádně zdařile úlohou kadeřnice Rity Whiteové, toužící po vzdělání, v adaptaci divadelní komedie Willyho Russella Rita (r. L. Gilbert) Za tuto roli dělnické manželky, kterou úspěšně ztělesnila předtím i na londýnských i regionálních jevištích, dostala cenu BAFTA 1983, Zlatý glóbus 1983 a také oscarovou nominaci. Dalšími výraznými postavami, jež jí vynesly alespoň nominace na ceny BAFTA, byly bordelmamá v hořké komedii podle skutečného příběhu Osobní služby a životem zklamaná Vera v příběhu několika hospodyněk, které se učí stepovat, Přidat do kroku.

Po delší době se připomněla výraznou úlohou učitelky baletu Wilkinsonové, za jejíž ztvárnění v tanečním dramatu Billy Elliot získala cenu BAFTA 2000 a byla nominována na Oscara 2000, Zlatý glóbus 2000 a na Evropskou film. cenu 2000. Často vystupovala v TV, kde dosáhla popularity ve dvojici s autorkou a zpěvačkou Victorií Woodovou (mj. revue Talent a seriál Wood and Walters).

Vytvořila také postavu matky v první sezóně sitcomu Tajný deník Adriana Molea a jednu z hlavních rolí v dramatickém seriálu ze zákulisí komunální politiky GBH (1991, Velké britské prázdniny). Za divadelní činnost obdržela Řád britského impéria (O.B.E.; 1999).ginny a její rodina

1. září 2011 v 10:19 Ginny a její rodina
Ginny Weasleyová pravím jménem Ginevra Molly Weasleyová se narodila 11.srpna 1981 a je potomek rodiny.
Její matka si přála jedinou dceru a vyplnilo se jí to, má take bratry Billa, Charlie, Percy, Fred a George a ještě rona který patří mezi hlavní postavy ve filmu harry potter 1,2,3,4,5,6,7.V šestém díle se Ginny Weasley se zamiluje do harryho pottera a v sedmém ho políbí ale jak ho líbá tak je zahlédne george weasley a řekne jim ...dobré ráno.... a pak se na harryho podívá tím svím pohledem....


Povídá se že si to harry užíval jak ginny líbal.
V sedmém díle bylo zveřejněno že se ginny narodili děti Albus severus Potter, James Sirius Potter a Lili Lenka Potterová toto byli jejich děti všichni se dostali do Nebelvíru akorát lili do havraspáru.

Sirius Black-životopis

1. září 2011 v 9:53 životopisy profesorů

Sirius Black-životopis

Sirius Black (Tichošlápek) je fiktivní postavou z románů o kouzelnickém učni o Harrym Potterovi od britské spisovatelky J. K. Rowlingové. Byl nejlepším přítelem Jamese Pottera, a proto se stal kmotrem jeho a Lilyina jediného syna Harryho Pottera.
Ve filmové sérii, která byla na motivy těchto románů natočena, tuto postavu ztvárnil britský herec Gary Oldman.
Původ
Sirius byl poslední mužský potomek významného čistokrevného kouzelnického rodu Blacků. Jeho rodiče Orion a Walburga Blackovi pocházeli oba z tohoto rodu a byli bratranec a sestřenice přes koleno. Sirius měl mladšího bratra Reguluse.

Dětství a školní léta

Siriusův život nebyl zpočátku šťastný. Než se dostal do puberty, začal nenávidět většinu svých příbuzných kvůli jejich posedlosti čistou krví. Když přišel do Bradavic, dostal se do Nebelvíru, na rozdíl od ostatních členů rodiny Blacků, kteří chodili do Zmijozelu. Jeho nejlepšími přáteli se stali James Potter, Remus Lupin a Petr Pettigrew. Společně se stali zvěromágy kvůli tomu, aby mohli při úplňku dělat společnost Remusovi, který byl vlkodlak. Sirius se proměňoval ve velkého černého psa, a proto dostal přezdívku Tichošlápek. Ačkoli se během studia spolu s Jamesem nechovali podle školního řádu, byli oblíbení jak mezi učiteli, před kterými prokázali svou inteligenci, tak mezi spolužáky. Jejich školním nepřítelem byl Severus Snape . Ze Snapea si jednou chtěl Sirius vystřelit a tak mu řekl, jak se dostat do tajné chodby vedoucí od Vrby mlátičky do Chroptící chýše. Bylo to zrovna v době, kdy tam byl ukryt Remus jako vlkodlak. O tom se včas dozvěděl James a Snapea zachránil.
V 16 letech utekl Sirius z domova a začal bydlet u Potterových Za to si vysloužil vyškrtnutí z rodokmenu Blacků na starodávném gobelínu s rodokmenem rodu Blacků . Jeho strýc Alphard Black mu odkázal slušnou hromádku zlata, aby Sirius mohl být finančně nezávislý, a tak byl z rodokmenu vyškrtnut také.

Uvěznění

Po dokončení školy začal Sirius bojovat proti lordu Voldemortovi a jeho stoupencům, stal se členem Fénixova řádu. Šel také za svědka na svatbu Jamese a Lily a když se jim narodil syn, stal se jeho kmotrem.
V roce 1981 hrozil Potterovým útok ze strany lorda Voldemorta kvůli věštbě o jejich synovi. Brumbál Potterovy varoval a poradil jim, ať se ochrání Fideliovým zaklínadlem, které funguje tak, že si určí strážce tajemství, který jediný může prozradit, kde se nachází dům, jehož je strážcem. Brumbál se nabízel, že se stane strážcem, ale Potterovi si zvolili Siriuse. Ten ale pak manžele přemluvil, ať si raději zvolí Petra Pettigrewa, protože Voldemort bude předpokládat, že si zvolí jeho a ne Pettigrewa. Strážcem tajemství se tak stal Pettigrew, o čemž nevěděl nikdo kromě Potterových a Siriuse.
Pettigrew byl ale smrtijed, tajemství Voldemortovi prozradil a ten tak na Potterovi zaútočil, zabil Jamese a Lily a když vztáhl hůlku na Harryho, kouzlo se díky tomu, že Harryho matka se pro něj obětovala, obrátilo proti němu a Voldemort zmizel. Sirius proto vyhledal Pettigrewa a chtěl se mu pomstít. Na ulici plné mudlů ale začal Pettigrew obviňovat Siriuse ze smrti Jamese a Lily a mudlové to slyšeli, když přijeli lidé z ministerstva kouzel, způsobil Pettigrew explozi, při které zabil 12 mudlů, proměnil se v krysu a utekl. Sirius byl na základě mudlovských svědků a výpovědi Albuse Brumbála obviněn ze smrti Potterových, mudlů a služeb Voldemortovi a bez soudu uvězněn v Azkabanu. Až do svého útěku v roce 1993 strávil v kouzelnickém vězení 12 let. To bylo zvláštní, protože Sirius patřil mezi nejvíce hlídané vězně. Vězně hlídali mozkomorové, stvoření zla. Živily se štěstím, šťastnými vzpomínkami. Na Siriuse tolik nepůsobily, protože jeho vzpomínka nebyla úplně šťastná.