Srpen 2011

pošuk Moody

31. srpna 2011 v 19:19 životopisy profesorů
Alastor 'Pošuk' Moody
přihlaš se a hodnoť
Věk
Neznámý
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Bystrozor, člen Fénixova řádu, učitel OPČM
Karma
Kladná
Výskyt
Harry Potter
Autor
Joanne Kathleen Rowlingová
Hraje
Brendan Gleeson
Blízcí
Albus Brumbál, Harry Potter, Remus Lupin, Nymphadora Tonksová, Sirius Black

Popis

Alastor "Pošuk" Moody je podle všech nejlepším bystrozorem, který byl. Ve velké oblibě ho měl i Albus Brumbál, se kterým byl důvěrný přítel. Je také členem Fénixova řádu.
Přišel o jedno své oko, které má nyní kouzelné, když bojoval s Evanem Rosierem. Také mu chybí jedna noha, kterou má nahrazenou dřevěnou. Na pozvání Brumbála se stane novým učitelem obrany proti černé magii. A to zrovna ve školním roce, kdy začíná vyhlášený: Turnaj tří kouzelníků. Místo něj, ale do školy pronikne v jeho přestrojení, pomocí Mnoholičného lektvaru - Bartemius Skrk jr. Moodyho uvězní a doluje z něj informace ve svém kufru přímo na hradě. Obelhává tak výborně i Brumbála.
Po posledním úkolu, kdy se Harry a Cedric Diggory dotknou Poháru tří kouzelníků se ocitnou na hřbitově, kde je Cedric zabit Voldemortem, se kterým pak Harry bojuje. Pomocí poháru, který je falešný a je to přenášedlo se dostanou zpět do arény. Tam se Bartemius jr. pokouší ve své kanceláři Harryho zmocnit, ale zastaví ho Brumbál se Snapem. Dozví se, že je to Skrk a osvobodí opravdového Moodyho.
Pro Harryho je Moody velkým vzorem. V pátém díle osvobodí Harryho nebo spíše jen vyzvedne a odvede na Grim. náměstí 12 hlavního štábu Fénixova řádu tedy až do sedmého dílu kdy se Severus Snape stane smrtijedem a Grim. náměstí 12 už není bezpečné protože Snape byl také členem Fénixova řádu. Moddy ve štábu udělal zabezpečení právě kvůli Snapeovi(ale zbytečně protože Snape je s dobrem jen obelstívá Voldemorta) Na konci pětky bojuje na Ministerstvu kouzel proti smrtijedům, kde je zabit Sirius.
Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

V sedmém díle, když probíhá akce Sedm Potterů zahyne kvůli zbabělosti Mundunguse Fletchera, když dostane smrtelnou ránu přímo do obličeje. Následně jeho oko najde Harry při přestrojení u Umbridgeové, která ho používá k špehování svých podřízených. Harry oko vezme a pohřbí ho v lese.

Fred a George Weasleyovi

31. srpna 2011 v 19:09 ginny a její přátelé
Fred a George Weasleyovi
Fred a George jsou dvojčata,Mají několik sourozenců.Billa,Charlieho,Percyho,Rona a Ginny.V Bradavicích byli velmi oblíbení.Sou to vtipálci,a jejich sen je otevřít si obchod s žertovnými rekvizitami.Ten sem se jim splnil,pomohl jim k tomu Harry,když jim daroval výhru z turnaje Tří kouzelníků,1000 galeonů.Jejich matka byla proti,takže doma a ve škole potají vyráběli záškolácké zákusky,neboli krvácivé kokosky,omdlévací oplatky,dávivé dortíčky,horečnaté hrudky atd.Všechno to testovali na sobě,poté na malých prvnáčcích,kterým zato zaplatili pár galeonů.Ve škole byl jejich nejlepší kamarád Lee Jordan,který se učastnil jejich různých lumpáren,z kterých školník Filch úplně šílel.Znali celý hrad,objevili všechny skryté chodby a dveře,taky díky tomu,že Filchovi ukradli Pobertův plánek-mapu celých bradavic.Když byli v 7.ročníku,do Bradavic poslalo ministerstvo novou učitelku obrany proti černé magii,Dolores Umridgeovou.Neměli ji rádi studenti,ani ostatní učitelé.Jediný,komu se zamlouvala byli Zmijozelští,kterým nadržovala,a školník Filch,který od ní dostal povolení studenty bičovat,a používat různé středověké tresty.Studenti ji dělali naschváli,a Fred s Georgem nejvíc.Také nacpali Monteguega do rozplývavé skříně,a ten se na několik dní stratil,když ho našli,byl nacpaný hlavou v záchodové míse.Měl s toho dlouhodobé nasledky.Jednou odpálili obrovskou bednu rachejtlí,které byli upravené,takže nešli zničit obyčejnými kouzly,jako je odstranovací atd.,rachejtle dělali randál,množilise,a způsobili po celé škole poprask.Nakonec proměnili celou jednu chodbu v bažinu,ale byli přitom nachytaní,a Filch je měl za trest a pro výstrahu zbičovat.Fred a George se ale nedali,přivolávacím kouzlem si vzali své koštata,které měla Umbridgeová u sebe v kabinetu,kvuli doživotnímu zakazu famrpálu,který od ní fred a George dostali za napadení Draca Malfoye.Nasedli na koštata,a ze školy prostě uletěli,za potlesku a jásotu všech studentů.ještě než hrad opustili,pověřili Protivu,aby dal Umbridgeové pořádně zabrat..Byli to první studenti,které Protiva poslechl.Fred a George se vydali do svého obchodu v příčné ulici.Jmenoval se Kratochvílové kouzelnické kejkle.Před svým utěkem se jim asi podařilo prodat hodně záškoláckých zákusků,protože studenti na hodinách s Umbridgeovou začínali omdlévat,nekontrolovaně zvracet,silně krvácet z nosu,nebo jim nebezpečně stoupla teplota.Umbridgeová pěnila vzteky,ale nemohla přijít na to,co studentům je,a tak je musela hromadně pouštět na ošetřovnu.V 19 letech George přišel o ucho,zbyla mu tam pouze díra.Ucho mu usekl kletbou Sectusempra Severus Snape,ale nebylo to naschvál.Fred a George si s toho začali dělat legraci,protože George vyvázl bez dalších následků.O několik měsíců Fred umírá,při bitvě o Bradavice.Zemřel s úsměvem na rtech...


Tom Rojvol Raddle - Lord Voldemort

31. srpna 2011 v 17:16 životopisy profesorů

Tom Rojvol Raddle - Lord Voldemort

Datum narození: 31. prosince1926
Vznik jména: Tomova matka jej stačila ještě před smrtí pojmenovat "Tom po mém otci, Rojvol po mém dědovi" (Tom Raddle, Tajemná komnata kapitola 13)
Jiná jména: "Lord Voldemort," "Ty-víš-kdo," "Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit," "Pán Zla," "Tom." Brumbál říká že Tom začal používat "Lord Voldemort" pár let po tom co začal navštěvovat školu v Bradavicích
Jiný význam jména: "Voldemort"= ve francouzštině znamená "let smrti", "utéci smrti"
Původ: "polovičný"; potomek Salazara Zmijozela
Matka: Meropa Gauntová, zemřela v Londýně hodinu po porodu, byla potomkem Salazara Zmijozela
Otec: Tom Raddle, Mudla z vesnice Malý visánek, který opustil Meropu když se dozvěděl že je čarodějka, popisován jako bohatý, snobský, hrubý a proti-magii
Dětství: 1926-1938, vyrostl v mudlovském sirotčinci v Londýně. Siročinec byl čistý ale nuzný: holé a ponuré nádvoří, čtvercová budova obklopena vysokými ploty. Vrchní vychovatelka byla paní Coleová. Paní Coleová vzpomínala že Voldemort byl zvláštní dítě - zřídkakdy naříkal, a když byl starší začali se dít špatné věci dětem a zvířatům okolo sirotčince. Také kradl: jo-jo, stříbrný náprstek a foukací harmoniku.
Děda z otcovi strany: Pan Raddle, také z Malého visánku
Babička z otcovi strany: Marvola Gauntová, potomek Salazara Zmijozela
Tety, Strýcové: Jeho strýc (z matčiny strany) byl Morfin Gaunt
Zvířata: velký had jménem Nagini
Tomova posedlost původem vedla k otcovraždě: V Bradavicích byl svým původem posedlý. Ačkoliv již od prvního roku věděl že je dědic Zmijozela, celý příběh zjistil po vystopování a navštívení svého strýce Morfina Gaunta během léta 1943. Morfin mu řekl, že jeho otce byl mudla a jeho matka byla potomkem Zmijozela. Poté Tom Morfina omráčil a šel do domu Raddleů kde zavraždil svého otce a prarodiče. Před opuštěním Malého visánku, šel zpět do Gauntovi chatrče a ukradl zlatý Zmijozelův prsten. Není známo jak, ale Tom také očaroval Morfina aby se k zločinu přiznal. Morfin byl za tyto vraždy odsouzen a poslán do Azkabanu.
Bubák: "smrt, ponižující smrt .... mohl by vidět sám sebe mrtvého."
Největší touha: JKR uvedla, že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl "Sám sebe, všemocného a nesmrtelného. To je to co chce."
Jako šestnáctiletý Tom Raddle: popisován s vlasy černými jako uhel, "vysoký", "pohledný"; "s tmavýma" očima.
Rozeznávací rysy: dlouhé prsty, chladný úsměv
Voldemort okolo 20-30 let: Když Voldemort navštíví Brumbála asi 10 let po opuštění školy už není pohledný. Jeho smrtelně bledý obličej vypadal "voskově a zvláštně zdeformovaně a bělmo teď mělo krvavý vzhled"
Před Červíčkovým znovuzrozujícím lektvarem:"To, co v uzlíku přinesl, opravdu vypadalo jako skrčené dítě. Harry však ještě nikdy nespatřil nic, co by se lidskému dítěti podobalo tak málo. Nikde jediný vlásek, zato samá šupina a bylo to tmavé, syrové a zarudle černé. Ruce i nohy to mělo tenoučké a slaboučké, a obličej - žádné živé dítě nikdy takový nemělo - byl plochý a hadí, se zářícíma rudýma očima." (Ohnivý pohár 32)
Po Červíčkovým znovuzrozujícím lektvaru: popisován jako "vysoký a na kost vyzáblý muž" Jeho obličej byl "bělejší než lebka, s rozšířenýma, nepříčetně rudýma očima a snosem ploským, jakoby hadím, s úzkými štěrbinami místo nosních dírek" (Ohnivý pohár 32)
"Voldemort se přestal dívat na Harryho a začal si prohlížet své vlastní tělo. Jeho ruce připomínaly veliké bledé pavouky a on si dlouhými bílými prsty zálibně hladil hruď, paže i obličej. Jeho rudé oči s úzkými zorničkami, které vypadaly jako kočičí, zářily teď do tmy ještě jasněji." (Ohnivý pohár 33)
BRADAVICE
Léta: 1938-1945; poplatky placeny Bradavickým fondem
Kolej: Zmijozel.
Co Tom věděl před tím než nastoupil do prvního ročníku? Raddle nevěděl o svém původu ale přišel na svou sílu: "Mohu věcmi hýbat, aniž bych se jich dotýkal. Mohu donutit zvířata dělat co chci, aniž bych je cvičil. Mohu způsobit ošklivé věci lidem kteří mne otravují" (Tom Raddle, Princ dvojí krve) Tom také brzo zjistil, že má hadí jazyk. Poté co mu Brumbál řekl že je kouzelník, myslel si že matka byla mudla a že svou magii má po otci.
Kdy Tom zjistil že je dědicem Zmijozela? Tom v deníku (na konci 5. ročníku) řekl Harrymu: "Připouštím ovšem, že i mě překvapilo, jak mi to všecko vyšlo. Myslel jsem, že aspoň někdo si musí uvědomit, že Hagrid nemůže být Zmijozelův dědic. Dokonce i mně trvalo celých pět let, než jsem o Tajemné komnatě zjistil všecko, co se dalo, a objevil jsem tajný vchod... Jako kdyby na tohle měl Hagrid hlavu nebo sílu!" (Tajemná komnata 17) Tom musel zjistit že byl dědicem a o komnatě velice brzo po příjezdu do Bradavic (pravděpodobně během prvního roku v Bradavicích)
Výtvory: Deník vytvořen v roce 1943 na začátku jeho 6. ročníku. Brumbál zmínil že Tom rád získává trofeje: věci které si bere od svých obětí nebo věci ukradené, Zmijozelův prsten, Zmijozelův medailon, Mrzimorský pohár...
Ceny atd.: Prefekt (1942); Medaile za kouzelnické zásluhy; ocenění za "Speciální služby Bradavacím"; Primus (1944). Vynikal ve studiu: Brumbál řekl: "Byl jedním z nejlepších studentů jaké kdy Bradavice viděli"
PO BRADAVICÍCH
Poté co opustil Bradavice v roce 1945 začal pracovat v Borgin a Burkes v Obrtlé ulici. Jeho prací bylo hledat hodnotné věci a získávat je za nejnižší možnou cenu. Tuto práci ale náhle opustil a zmizel poté co zabil Hebzibu Smithovou kvůli zlatému medailonu který patřil Zmijozelovi a zlatému poháru který patřil Helze z Mrzimoru.
Hůlka : tisové dřevo, délka 13 ½", jádro se skládá z jednoho Fawkesova péra
Schopnosti: Hadí jazyk, Nitrozpytec
Bubák: Smrt, kterou vidí jako něco ohavného, ostudného
Hlavní magie:
• Horcruxy (Viteály) rozdělení duše
• "Černá magie" znovuzrozující lektvar (krev jednorožce, Naginiho (had) jed, kost jeho otce, maso Červíčka, a Harryho krev) Voldemort úmyslně použil Harryho krev protože chtěl mít v krvi kouzlo které Lily přenesla na Harryho tzv. "trvalou ochranu"
VOLDEMORTOVI PŘISLUHOVAČI Voldemort vytvořil Smrtijedy deset let po opuštění Bradavic. Prvními známými členy (1956) byli Antonin Dolohov, Mulciber, Nott and Rosier.
Smrtijedi a další následovníci: Peter Pettigrew (Červíček), Avery, Lucius Malfoy, Draco Malfoy, Severus Snape, Barty Srk Junior, Walden Macnair, Nott, Crabbe, Goyle, Antonin Dolohov, Travers, Mulciber, Augustus Rookwood, Ludo Bagman, Bellatrix Lestrange, Rodolphus Lestrange, Rabastan Lestrange, Alecto, Amycus, the Carrows, Yaxley, Fenrir Šedohřbetý, Igor Karkaroff (mrtev), Evan Rosier (mrtev), Gibbon (mrtev), Wilkes (mrtev), Regulus Black (mrtev), Jugson
Kdo je Voldemortovým oblíbencem? Voldemort posílá ostatní aby plnili jeho příkazy, ale v podstatě pracuje sám. Brumbálova slova, "Od mnoha jeho Smrtijedů uslyšíš že jsou v jeho přízni, že jsou mu blízcí, nebo že mu rozumí. Jsou oklamáni. Lord Voldemort nikdy neměl přátelé a ani si nemyslím že by nějaké chtěl" (Albus Brumbál, Princ dvojí krve)
ZNÁMÉ OBĚTI Ufňukaná Uršula (nepřímo Baziliškem), Voldemortův otec a prarodiče, Hepziba Smithová, Frank Bryce, Susan Bonesová a prarodiče, Dorcas Meadows, Lily a James Potterovi, Bertha Jorkins (Červíček na Voldemortův příkaz) Cedric Diggory (Červíček na Voldemortův příkaz).
MOŽNÉ OBĚTI Amelia Bones (názor Kornelia Popletala)
CO CHCE?Jaká je Tomova motivace? JKR řekla že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl sám sebe všemocného a nesmrtelného.
VĚŠTBY
"Stane se to dnes večer."
"Pán temnot se skrývá o samotě a bez přátel, opuštěn svými následovníky. Jeho služebník posledních dvanáct let strávil v řetězech. Dnes večer, ještě před půlnocí, se tento služebník osvobodí a vydá se spojit síly se svým Mistrem. Pán temnot za přispění svého služebníka znovu povstane, silnější a děsivější než kdy dřív. Dnes večer....před půlnocí...se služebník...vydá na cestu...aby se znovu připojil....ke svému Mistrovi.." (Sybil Trelawney, Vězeň z Azkabanu 16)
"Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží....narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku...a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného; on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná....proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu....Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat..." (Sybil Trelawney, Fénixův řád)

Bellatrix (Black) Lestrange

31. srpna 2011 v 17:12 životopisy profesorů

Bellatrix (Black) LestrangeNarození: 1951
Členové rodiny:
Otec - Cygnus Black (1929-1979)
Matka - Drusella Rosierová
Sestry - Narcissa (Black) Malfoyová a Andromeda (Black) Tonksová.
Manžel - Rodolphus Lestrange
Bratranci - Sirius a Regulus Black.
Synovec - Draco Malfoy.
Neteř - Nymphadora Tonksová.
Činy
  • I přes svoji temnou stránku je Belatrix Lestrangeová odvážná žena, která se jen tak něčeho nezalekne. Pochází ze starobylé rodiny Blacků. Vystudovala Bradavice nejspíše v koleji Zmijozelská a posléze se přidala k Pánu zla - lordu Voldemortovi. Považuje se za nejvěrnější.
  • Vdala se za Lestrenga. Děti žádné nemá.
  • Po pádu lorda Voldemort byla vůdkyní pěticí smrtijedů, kteří mučila bystrozora franka Longbottoma a jeho ženu Alici. I když byla chycena bystrozory a poslána do azkabanu na téměř 15 let, nikdy se věrnosti k Voldemortovi nevzdala.
  • Byla jednou ze smrtijedů na odboru záhad, kde se snažila umučit Ginny a posléze i Nevilla. Jedna z těch, kteří zbaběle neutekly, když se objevil brumbál na ministerstvu.
Původ jména
Bellatrix = z latiny výraz pro ženského válečníka, také jméno hvězdy v souhvězdí Orion, která je někdy nazývaná hvězda Amazon.
Bellatrix Lestrange se narodila do čistokrevné rodiny Blacků, ona a sestra Narcissa Malfoy, upřednostňují rodinné představy Blaků o čistokrevném původu, ne jako jejích vzpurná sestra a bratranec (Andromeda a Sirius). Má pěkný aristokratický vzhled Blacků: vysoká s černými vlasy a z očí jde vyčíst arogance. Stejně jako u Siriuse. Školu začala navštěvovat v roce 1962 nebo 1963, byla zařazena do Zmijozelu.


Smrtijedství
Bellatrix spojila síly s Voldemortem v roce 1970, stávající se smrdtijedkou spolu se svým manželem. Po porážce Temného pána, Bellatrix a Rodolphus, spolu s Rodolphovo bratrem Rabastanem a Barty Skrkem mladším chytili a mučili bystrozory Franka a Alice Longbottomovi. Smrtijedi doufali, že se od Longbottomů dozví místo pobytu Temného pána. Bellatrix na ně používala Cruciatus dokud nezešíleli. Bellatrix zdá se, byla vůdce této skupiny. Při následujícím soudu otevřeně odmítala odvolat svou oddanost Temnému pánu. Byla odsouzena k doživotnímu vězení v Azkabanu. Ona však odtamtud uprchla během hromadného útěku spolu s ostatními smrtijedy v lednu z 1996 a brzy poté se znovu spojila Voldemortem. Z Bellatrix se stal jeden z Voldemortových špičkových poručíků. On sám ji nazývá ' Bella.'
Bitva na odboru záhad
Během bitvy, Bellatrix mučila Ginny Weasleyovou, ale byla zablokovaná ostatními členy BA. Když vedla souboj se Siriusem, podařilo se jí porazit ho a on přepadl skrz starověký klenutý oblouk. Když Harry viděl co se stalo, dohonil jí a pokusil se na ní použít Cruciatus. Bohužel v sobě neměl dost opravdového zla, aby svůj záměr uskutečnil a prokletí bylo neúspěšné.
Sám Voldemort se zjevil se v atriu na ministerstvu a bojoval s Brumbálem. Když Brumbál zachránil Harryho, Temný pán unikl spolu s Bellatrix.
Role
Role Bellatrix byla původně dána Helen McCrory, ale když otěhotněla, role byla přepracovaná a dána Heleně Bonham Carter.

Remus Lupin

31. srpna 2011 v 17:06 životopisy profesorů

Remus Lupin

Celé jméno: Remus John Lupin
Přezdívka: Náměsíčník
Datum narození: 10.března 1960
Škola: Bradavice
Kolej: Nebelvír
Mazlíček: nemá žádného,ale často se u něj setkáte s Ďasovcem
Nejlepší přátelé: James Potter,Sirius Black,Pert Pettigrev(zradil,tudíž už není přítel)
Nepřátelé: Voldemort, Severus Snape, Peter Pettigrew,Bellatrix Lestrangeová
Zajímavosti: v dětství pokousán vlkodlakem Fenri- šedohřebet - a stal se z něj také vlkodlak
Poznávací znamení: Zjizvený obličej,mírný klidný hlas,unavený a vyčerpaný vzhled,obnošené staré oblečení
Nedostatky: Každý úplněk se přemění ve vlkodlaka
Lásky: Nymfadora Tonksová
Největší sen: Nebýt vlkodlakem
Koníčky: Zajímá se o kouzelná zvířeta,zejména o ty záporná,jeden rok učil v Bradavicích Obranu proti černé magii.
Aktivity: člen Fénixova řádu,učitel Obrany proti černé magii,tvůrce Pobertova plánku
Cenná věc: Pobertův plánek
Bojí se: úplňku,zranění nebo zabití nevinných lidí ve vlkodlačím stavu,stráta přátel
Oblíbené pití: víno
Oblíbená sladkost: čokoláda
PŘÍBUZNÍ
Rodiče - neví se,ale je z polokouzelnické rodiny
Manželka - Nymfadora Tonksová
Syn - Teddy Tonks
ŽIVOTOPIS:
Remus se narodil někdy v šedesátých letech v kouzelnické rodině. Brzy se však v jeho životě odehrála pohroma v podobě kousnutí vlkodlaka. Sám se jím stává a každý úplněk se proměňuje. Jeho budoucnost nevypadá zrovna růžově, protože vlkodlaci jsou v kouzelnickém světě vyděděnci. Lidé jim nevěří a nechtějí jim dát šanci. Remusovi rodiče se mu snaží pomoci a vyléčit ho, jenže žádný lék neexistuje. Novým ředitelem v Bradavicích se stává Brumbál, který pozve Remuse, aby začal Bradavice navštěvovat a připraví vše pro potřebu vlkodlaka - je vysazena Vrba Mlátička jako ochrana tajného vstupu a postavena Chroptící chýše, kam se Remus při proměnách uchyloval. Jeho proměny byly v těch dobách hrozné a velmi bolestivé. Oddělen od lidí musel kousat a škrábat sám sebe.
Jinak by se dalo říct, že to byla nejlepší léta jeho života. Získává tři kamarády - Jamese Pottera, Siriuse Blacka a Petra Pettigrewa. Společně tvoří spolek "Pobertové". Remus jim nechce prozradit své hrozné tajemství, a tak si vymýšlí nejrůznější lži. Má strach, že by s ním přestali kamarádit. Jeho přátelé však nejsou vůbec hloupí a časem se doberou k pravdě. S Remusem se přátelit nepřestanou, naopak, rozhodnout se stát zvěromágy, aby mu mohli dělat společnost. Trvá jim to tři roky a v 5. ročníku se jim daří libovolně se proměňovat každý v jiné zvíře (Sirius "Tichošlápek" - pes, James "Dvanácterák" - jelen, Petr "Červíček"- krysa). Protože je vlkodlak nebezpečný pouze lidem, dělají vždy za úplňku Remusovi společnost. Pod jejich vlivem se Remus "Náměsíčník" stává méně nebezpečným. Postupně začínají Chroptící chýši opouštět a toulají se po okolí. (Remuse dodnes trápí výčitky svědomí, když pomyslí na to, co se tehdy mohlo stát.)
Remus bere svá studia velmi vážně a v 5. ročníku se z něj stává prefekt. Občas cítí, že jeho přátelé se pohybují za hranicemi únosnosti, ale nechce je ztratit, a proto mlčí.
Jednu noc se ale mohlo vše pokazit. Sirius si chce udělat "legraci" ze Severuse Snapea, který se kolem nich pořád točí a chce zjistit, kam se každý měsíc vytrácejí. Sirius mu prozradí, že se stačí dotknout suku na Vrbě Mlátičce a vstoupí do tajné chodby. Kdyby došel až nakonec, setkal by se s Remusem-vlkodlakem v plné síle. Když se však James dozví, co Sirius provedl, zabrání Severusovi, aby se dostal moc daleko. Jenomže Snape stačí na konci chodby zahlédnout proměněného Remuse a pochopí, o co jde. Musí Brumbálovi přísahat, že nikomu nic neřekne, ale od té doby má proti "Pobertům" co použít.
Po ukončení studia Remus zjišťuje, že se otázka vlkodlaků vůbec nezměnila. Nemůže najít práci, je chudší a chudší a je podezříván Siriusem, že dělá Voldemortovi špeha. Existovali jen dvě věci, pro které žil - jeho přátelé a jeho práce proti Voldemortovi. Jeho svět se ale tříští poté, co jsou Lily a James zavražděni a Sirius je poslán do Azkabanu za zabití Petra a celé ulice mudlů. Remus zůstává sám a marně hledá smysl života. Trochu radosti mu přináší jen objevení vlkodlačího lektvaru.
Je to opět Brumbál, který mu dává šanci. Nabízí mu místo učitele obrany proti černé magii. Poprvé v životě je Remus respektován jak kolegy-učiteli, tak studenty. Jeho hodiny se záhy stávají nejoblíbenějšími na škole a on nejoblíbenějším učitelem. Mezi Jamesovým synem Harrym a Remusem se vytvoří velmi vřelé přátelství, když ho úspěšně učí, jak bojovat proti mozkomorům. Na konci školního roku odhaluje pravdu o Petrovi a smrti Jamese a Lily. Zjišťuje, že Sirius je nevinný a stávají se z nich opět nerozluční přátelé. Chtějí Petra zabít, ale Harry nechce, aby se z otcových přátel stali vrazi. Když však chtějí Petra předat Ministerstvu, Remus se promění, Petr uteče a Sirius čeká na Mozkomorův polibek, je ale zachráněn Harrym a Hermionou. Severus Snape, který měl příležitost získat Merlinův řád a nemůže poškodit Siriuse, zraní alespoň Remuse - "náhodou" prozradí všem, že je vlkodlak. Remusovi nezbývá nic jiného, než dát výpověď.
Nový zákon Dolores Umbridgeové způsobí, že je pro vlkodlaky zhola nemožné najít práci. Remus je znova sám a bez prostředků.
Rok po jeho výpovědi v Bradavicích ho navštíví Sirius se zprávou, že Řád Fénixe se opět dává dohromady. Remus se tedy stěhuje na Velitelství (Grimmauldovo náměstí č. 12, Londýn), což je starý dům Siriusovy rodiny. Jeho úkolem je např. dopravit Harryho ze Zobí ulice. Když paní Weasleyová marně bojuje z Bubákem, nejenže ho odstraní, ale uklidní Molly a opět dokazuje, že je to velmi laskavý milující muž. Když je pan Weasely raněn, navštíví ho v nemocnici a po zjištění, že vedle Arthura leží pacient pokousaný vlkodlakem, dělá mu společnost. Tráví Vánoce s Harrym, Weasleyovými a Siriusem na Velitelství. Utěšuje Molly, protože její syn Percy pošle zpět vánoční dárek bez jediného slova. Když Harry běží na Ministerstvo zachránit Siriuse před Voldemortem, poznává, že je to trik (Sirius je v bezpečí na Grimmauldově náměstí) a spěchá spolu s ostatními členy Řádu za ním. Zachrání Harrymu život odkloněním kouzla, ale už nemá čas, aby zastavil Bellatrix Lestrangeovou, která Siriuse zabije. Zastaví Harryho před pátráním po Siriusovi a vysvětlí mu, že jeho kmotr už se nikdy nevrátí. Každé slovo mu působí bolest. Už je jediný pravý "Poberta", který zbyl.
Zůstává členem Zajišťovací hlídky Řádu Fénixe a žádá Harryho, aby s ním "zůstal ve spojení".

Severus Snape

31. srpna 2011 v 17:02 životopisy profesorů
Harry Potter a Kámen mudrců
Harry Potter a Tajemná komnata
Harry Potter a vězeň z Azkabanu
Harry Potter a Fénixův řád
Obrázek “http://athena-pallas.osoba.cz/img/custom/osoba.cz/a/athena-pallas/55337-4809ecdaddc93.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Minerva McGonagallová

31. srpna 2011 v 16:58 životopisy profesorů

Minerva McGonagallová

Datum narození: 4. října 1925(přibližně!!)
Bradavice: Začala vyučovat v prosinci 1956. V současné době ředitelkou.
Kolej: Nebelvír
Obor: Přeměňování
Kancelář: První patro (po hlavním schodišti)
Zájmy: Je velmi zapálená do Famfrpálu
Vlasy: Černé, sepnuté do drdolu
Oči: malé, korálkovité; nosí hranaté brýle
Charakteristické rysy: Zvěromág, přeměňuje se v kočku; zřídkakdy se usmívá,přísná,ale vždy spravedlivá.
zdroj:ginnyweasley-potter.blog.cz
Její život:
Tato přísně vyhlížející žena neměla příliš lehké dětství. Její otec byl často opilý a ještě častěji jí bil.Profesorka byla nejmladší ze 3. dětí (měla 2 bratry),nejvíce se citově vázala na nejstaršího o 5 let staršího bratříčka. Matka Minervě zemřela v 8 letech a už v té době se v chudém děvčeti něco zlomilo....... Rozhodla se že nechce dopadnout jako opilý věčně chudý otec!!!! Proto se z nevýrazné školou povinné holčičky stala premiantka třídy.Byla jí celou základní školu ,ale i střední,kde se stala primuskou.Možná jste uhodli,že Minerva studovala v Bradavicích,kde jí moudrý klobouk zařadil do Nebelvíru. V 7. ročníku jí bylo nabídnuto učení přeměňování-McGONAGALLOVá přijala a její reputace stoupala.Většina studentů neví,že profesorka M. napsala 2 knihy přeměňování a v zahraničí je známa jako jeden z nejlepších zvěromágů.Za vlády
vy-víte-koho stála na Brumbálově straně. Když Brumbál zjistil, že ji může maximálně důvěřovat,udělal z ní svoji zástupkyni.

Nádherná!!

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál

31. srpna 2011 v 16:52 životopisy profesorů

Albus Percival Wulfric Brian Brumbál

Datum narození: kolem roku 1840
Status:v šestém díle zabit
Bydliště:převážně Bradavice
Rodiče: otec Percival, matka Kendra
Sourozenci: Aberforth, Ariana
Domácí mazlíček: fénix Fawkes
Vzdělání: Bradavice
Kolej: Nebelvír
Zaměstnání: ředitel Bradavic, vede Fénixův řád
Učené předměty: je ředitelem
Zajímavosti: byl to jediný kouzelník, kterého se Voldemord bál
Činy: v roce 1945 zvítězil nad černokněžníkem Grivaldem
Poznávací znamení:je považován za nejmocnějšího kouzelníka 20.století
Vzhled:menší.hubený stařík,dlouhý bílý plnovous
Jeho život:Albus Brumbál se proslavil především porážkou černokněžníka Grindelwalda v roce 1945,objevem dvanácti způsobů dračí krve a alchymistickými pracemi,na kterých spolupracoval se svým přítelem Nicholasem Flamelem.Byl mu udělen Merlinův řád první třídy,byl největším divotvorcem Starostolce a nejhlavnějším hlavounem Mezinárodního sdružení kouzelníků.Založil Fénixův řád.Zničil jeden Voldemortův viteál.Albus Brumbál je zabit Severusem Sneapem.V posledním dílu vyšlo najevo ,že si tu smrt přál a že to Sneapovi nakázal,aby zachránil Draca Malfoye a posílil šance Harryho Pottera na vítěztví nad Voldemortem.
Herec: Richard Harris(první dva díly),Michael Gambon(od 3.dílu)
tohle je bezová hůlka nejmocnější ze všech
Životopis:
Albus Brumbál byl nejstarším synem Kendry a Percivala Brumbálových. Měl mladšího bratra Aberforta a sestru Arianu. Během studia v Bradavicích byl velmi nadaným studentem, podle slov Griseldy Marchbanksové uměl s hůlkou neuvěřitelné věci. Po studiu se seznámil s dalším nadaným mladým kouzelníkem Gellertem Grindelwaldem, se kterým chtěli pomocí relikvií smrti získat nadvládu nad světem. Po smrti Albusovy matky se stal nejstarším členem rodiny a musel se starat o rodinu, což mu zhatilo plány na cesty. Jeho bratr Aberforth mu vyčítal jeho touhu po slávě a že se nestará o nemocnou sestru. Jednou se Albus, Aberforth a Grindelwald v sestřině přítomnosti pohádali, začali bojovat a jeden z nich zabil Arianu. Grindelwald utekl. Od té doby se Brumbál začal vyhýbat moci, protože se bál, že by ji mohl zneužít a vyčítal si Arianinu smrt.
V kouzelnickém světe se proslavil především porážkou Grindewalda v roce 1945. Souboji s ním se dlouhou dobu po zkušenostech z mládí vyhýbal, i když věděl, že k němu nakonec dojde. Souboj mezi Grindelwaldem a Brumbálem je označován za vůbec největší kouzelnický střet v historii. Proslavil se také spolu se svým přítelem Nicolasem Flamelem objevem dvanácti způsobů využití dračí krve, a alchymistickými pracemi. Byl mu udělen Merlinův řád první třídy, byl Nejvyšším divotvůrcem Starostolce a Nejhlavnějším hlavounem Mezinárodního sdružení kouzelníků. V temné době vlády černokněžníka lorda Voldemorta založil Fénixův řád, sdružující ty, kdo se Voldemortovi odhodlali postavit.
Po pádu lorda Voldemorta a vraždě Jamese a Lily Potterových svěřil jejich syna Harryho do péče rodině Lilyiny sestry Petunie kvůli rodinnému poutu, které mu dá největší ochranu, jakou může dostat (Harryho matka se pro něj obětovala). Věděl, že se u Dursleyových nebude mít nejlépe, ale ochranu před silami lorda Voldemorta potřeboval více.
O Harryho schopnostech se přesvědčil, když chlapec nastoupil do Bradavic a hned v prvním ročníku zabránil profesoru Quirellovi, aby pomohl získat Voldemortovi nové tělo. Vzestupu Voldemorta zabránil Harry znovu ve druhém ročníku, ale ten stejně znovu získal moc o dva roky později.
Brumbál tehdy znovu obnovil Fénixův řád a o rok později se s lordem Voldemortem utkal na půdě ministerstva kouzel. Brumbál a lord Voldemort byli nejmocnějšími kouzelníky světa, a tak nevyhrál ani jeden, ale Voldemort byl nucen uprchnout. Střet s Voldemortem však Brumbálem otřásl. Stále však nevěděl, jak mohl Voldemort přežít smrtící kletbu, a tak začal pátrat po Voldemortově minulosti, aby odkryl jeho tajemství. Po získání vzpomínek několika osob mu začínalo docházet o co Voldemort usiloval, a utvrdila ho v tom vzpomínka jeho přítele Horacia Křiklana, který Voldemortovi ještě v jeho školních letech řekl o viteálech (horcruxech), což jsou předměty nejtemnější magie, do kterých může čaroděj pomocí vraždy a zaklínadla ukrýt část své rozervané duše a zajistit si tak nesmrtelnost. Tehdy se Brumbál dovtípil, že Voldemort nebyl kletbou Avada kedavra zabit proto, že si vytvořil viteál, a později vyšlo najevo, že jich vytvořil dokonce šest, svou duši tedy rozerval na sedm částí. Brumbálovi došlo, že jeden viteál už byl zničen Harry Potterem, totiž Voldemortův deník, díky němuž byla otevřena ve druhém roce Harryho studií Tajemná komnata.
Albusovi se podařilo díky vzpomínkám lidí najít i druhý viteál, prsten Rojvola Gaunta, Voldemortova děda, kterému ho Raddle ukradl. Při jeho objevení ale Brumbál zjistil, že je zaklet strašnou kletbou, a pro svou pomalou reakci jí byl zasažen. Severus Snape sice kletbu poté uvěznil do Brumbálovi ruky, ale Brumbálovi už zůstala navždy odumřelá. Poté začal usilovně pátrat po zbývajících čtyřech viteálech, aby je zničil. Celé toto tajemství odkryl Harrymu, aby mohl s pátráním pokračovat po jeho smrti. Když Brumbál zjistil, že další viteál se pravděpodobně skrývá v jeskyni, kde kdysi Voldemort jako chlapec byl, vydal se tam s Harrym. Skrýš viteálu skutečně našli uprostřed temného jezera, ale Brumbál kvůli získání viteálu vypil neznámý lektvar, který ho připravil téměř o všechnu sílu. Díky Harrymu se jim však podařilo přemístit se zpět do Bradavic, nad kterými však viděli Znamení zla, a tak se do hradu ihned vydali. Zjistili, že škola byla napadena Smrtijedy: na astronomické věži byl Albus Brumbál odzbrojen Draco Malfoyem a poté zabit kletbou Avada kedavra vyslanou Severusem Snapem. Jako první ředitel Bradavic v historii byl pohřben na půdě školy, v bílé hrobce u jezera.
V posledním dílu vyšlo najevo, že Brumbál byl smrtelně raněný a svoji vraždu si od Snapea vyžádal, aby zachránil Draca Malfoye a posílil šance Harryho Pottera na vítězství nad Voldemortem.

Ginny Weasley Životopis

31. srpna 2011 v 14:10 ginny a její přátelé
Datum narození:11.8.1981
Status:živá
Bydliště: ve Vydrníku svatého Drába
Rodiče:Artur Weasley a Molly Weasleyová
Sourozenci:Ron,Fred,Georg,Percy,Charlie,Bill
Láska: Harry Potter
Vzhled: dlouhé, rovné, zrzavé vlasy, modré oči, pihatá, hubená a docela malé postavy.
Škola: Čar a kouzel v Bradavicích
Kolej:Nebelvír
Patron: kůň
Záliby: famfrpál
Jiní příbuzní: prateta Tessie, tetička Muriel
Poznávací znamení:od šestého ročníku hraje velmi dobře famfrpál jak na postu chytače tak na postu střelce.Od šestého ročníku s ní chodí Harry Potter.Má šest sourozenců-všichni kluci

Cho Changová

31. srpna 2011 v 13:22 ginny a její přátelé
Věk
17 Let, +- nějaký ten rok
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk
Titul
Kouzelnice
Karma
Kladná
Výskyt
Harry Potter
Autor
David Yates / J.K. Rowling
Hraje
Katie Leung
Blízcí
Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley

Popis

Cho se narodila okolo roku 1978, studuje spolu s Harrym Potterem ve škole čar a kouzel v Bradavicích. CHo se nám poprvé představí v třetím díle jako hráčka famfrpálu za Havraspárskou kolej, již v té době k ní Harry začne pociťovat jistou náklonnost, ze které se postupem času vyklube milostný vztah. Cho se v posledním díle jako mnoho jiných z Brumbálovy armády přidá do bitvy o bradavice, Cho si prý v budoucnu vezme za muže Mudlu.

lenka láskorádová

31. srpna 2011 v 13:20 ginny a její přátelé
Věk
17 Let, +- nějaký ten rok
Pohlaví
Žena
Druh
Člověk
Titul
Lenka Střelenka
Karma
Kladná
Výskyt
Harry Potter
Autor
J.K. Rowling
Hraje
Evanna Lynch
Blízcí
Harry Potter, Xenophilius Láskorád

Popis

Lenka se narodila kolem roku 1981, chodí do stejného ročníku ve škole čar a kouzel v Bradavivích jako Ginny Weasleyová se kterou je i velmi dobrou kamarádkou. Lenka je velice upřímná dívka, ale je také velice střeštěná, proto si u svých spolužáků vysloužila přezdívku Lenka Střeštěnka. S Lenkou se poprvé setkáme v Bradavickém Expresu v dílu Harry Potter a Fénixův řád. Lenka celou dobu stojí po boku Harryho a jeho přátel a ze všech sil se snaží porazit vládu Lorda Voldemorta.

Neville Longbotton

31. srpna 2011 v 13:17 ginny a její přátelé
Věk
11 let na začátku, postupně stárne
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Profesor Bylinkářství
Karma
Kladná
Výskyt
Harry Potter
Autor
Joanne Kathleen Rowlingová
Hraje
Matthew Lewis
Blízcí

Popis

Neville je žákem zapomětlivým a má neustále ve všem smůlu. Například pořád zapomíná heslo do společenské místnosti své koleje. Je tak vhodným terčem pro nejrůznější útoky Zmijozelských spolužáků, jako je Draco Malfoy.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Co nikdo z jeho spolužáků dlouho neví, je fakt, že jeho rodiče byly defacto zničeni Bellatrix Lestrageovou, která jim zničila mysl svými kouzly, a Neville musel proto vyrůstat u své podivínské babičky.

Podle věštby mohl pána zla zničit kromě Harryho právě jen Neville, ale Voldemort si před lety vůbec nepřipouštěl, že by ho mohl někdo takový ohrozit a za svého soupeře si instinktivně vybral právě narozeného Harryho Pottera.

Neville má prostě ještě smutnější a méně hrdinský osud než Harry a nedá se říct, že by si ho někdo opravdu oblíbil, přesto dokázal porazit vlastní strach a bojovat za své přátele proti Smrtijedům.
Draco Malfoy

31. srpna 2011 v 12:34 ginny a její přátelé

Draco Malfoy


Normal_movies_officialhalfbloodprince_dracomalfoy_003

Datum narození:5.červen 1980
Status:živý
Bydliště:převážně v Bradavicích
Rodiče:Lucius a Narcisa Malfoyovi
Sourozenci:nemá
Jiní příbuzní:tety Bellatrix a Andromeda
Domácí mazlíčci: výr velký
Škola:Bradavice
Kolej:Zmiozel
Hůlka:hlohové dřevo,žíně jednorožce,deset palců dlouhá,poměrně pružná
Záliby:famfrpál, černá magie
Láska:jeden čas Pansy Parkinsová
Zajímavosti:ve čtvrtém ročníku je proměněn profesorem Alastorem Moddy ve fretku
Činy:byl Smrtijedem, měl za úkol zabít Brumbála
Poznávací znamení:je pyšný na svou čistou krev,nemá rád mudly
Vzhled:hubený,blond vlasy,modré oči
Jeho život:Pokud byste v příběhu chtěli najít nejůlistnější postavu,tak hned po lordu Voldemortovi a Sneapovi přijde na řadu mazánek z čistokrevné rodiny Draco.Spolu se svým otcem Luciusem,který se kdysi přidal na stranu temných sil,je přesvědčen,že za peníze se dá koupit všechno.Jak by také ne ,když si za nová letající košťata Nimbus 2001pro celé školní famfrpálové družstvo koupil místo zmiozelského chytače.V knížce i ve filmu neudělá ani krok bez svých tupých ,ale silných nohsledů Crabbea a Goyla.Nenávidí všechny nečistokrevné studenty v Bradavicícha hlavně Hermionu.Byl to právě on kdo jí řekl tu nejhorší možnou urážku-,,mudlovská šmejdko".Na rozdíl od Harryho je draco miláčkem profesora lektvarů Sneapa.I když Draco dává najevo svou nadřazenost,v krizových situacíchse projevuje jako strašpytel.V sedmém díle se Draco přidává na stranu dobra.Později má syna Scorpiuse.
Herec:Tom Felton


hermiona grangerová(ema watson)

31. srpna 2011 v 10:22 ginny a její přátelé
Hermiona Jane Grangerová
ObrazekDatum narození: 19.9. 1979
Status:živá
Bydliště: - (jako ne že by neměla, ale já to nevim:)
Rodiče: Oba jsou mudlové a oba jsou zubaři
Sourozenci: nemá
Jiní příbuzní: ---
Domácí mazlíček: kocour Křivonožka
Škola: čar a kouzel v Bradavicích
Kolej: Nebelvír, i když Moudrý klobouk uvažoval i o Havraspáru
Hůlka: révové dřevo s dračí šlachou
Patron: nutrie
Záliby: čtení, učení
Láska: Victor Krum, Ron Weasley
Zajímavosti: vymyslela Brumbálovu armádu
Činy: člen Brumbálovi armády, člen tria (v každém díle Harrymu nějak pomohla)
Poznávací znamení: věčně zaštrachaná v knihách (jo tak já mam co řikat :D), zastánkyně práv domácích skřítků
Vzhled: dlouhé hnědé vlasy věčně rozježené, hnědé oči, celkem štíhlá postava, není vysoká, ale není ani žádnej pumprlik
Její život: pochází z mudlovské rodiny)obyčejné nečarodějnické)rodiny zubařů a je to typická šprtka.Od chvíle ,kdy Harry aRon přišli na to ,že její pečlivě nabiflované vědomosti jsou nezbytné k tomu,aby svá dobrodružství přežili,z nich je nerozlučná trojice.Hermioně je sice porušování řádu proti mysli,ale při záchraně kamarádů je ochotna překročit jakýkoli zákaz.Hagridovi dokonce pomůže při záchraně zakázaného hypogrifa Klofana.Na rozdíl od knižní předlohy je Hermiona od prvního dílu hezká.V knížce má příliž velké zuby,předkus a velký nos.Při přípravě mnoholičného lektvaru se jí do kotlíku dostal kočičí chlup a ona se v poloviční kočku proměnila.Při napravovacím kouzlu se z ní stala kráska.Jejím čarodějným zvířetem je kocour Křivonožka.Je horlivou zastánkyní práv domácích skřítků a na jejich obranu založila Společnost pro podporu občanské a životní úrovně skřítků.Postavu Hermiony prý J.K. Rowlngová psala tak trochu podle sebe.Hermiona bude nakonec pracovat jako lékařka v nemocnici sv.Munga.Za muže si vezme Rona a bude s ním mít dvě děti-Huga a Rose.
Herečka:Emma Watson

Obrazek

ronald weasley

31. srpna 2011 v 10:20 ginny a její přátelé
Jméno: Ronald Weasley
Narození: - 1.března
Bydliště: kousek za vesnicí Vydrník svatého Drába, v Doupěti barabizna)
Rodiče: Molly a Arthur Weasleyovi, oba jsou kouzelníci
Sourozenci: Bill, Charlie, Percy, Fred, George, Ginny
Poznávací znamení: pihovatý nos a tváře, k smrti se bojí pavouků
Vzhled: zrzavé vlasy, modré oči, každý rok o pár čísel vytáhlý jako Harry a také hubený
Kolej: Nebelvír
Jeho život: Stejně jako o Hermioně toho moc o Ronovo životě před Bradavicemi nevíme. Snad jenom to, že se už jako malý přiučil nějakým lehkým kouzlům a taky víme, že jeho strach z pavouků způsobil Fred, když proměnil jeho plyšového medvídka v ohavného obrovského pavouka s dlouhýma nohama.

harry a ginny

31. srpna 2011 v 8:58 ginny a harry potter
Ginny Weasleyová
Celé jméno: Ginevra Molly Weasleyová
Datum narození:11.8.1981
Status:živá
Bydliště: ve Vydrníku svatého Drába
Rodiče:Artur Weasley a Molly Weasleyová
Sourozenci:Ron,Fred,Georg,Percy,Charlie,Bill
Jiní příbuzní: prateta Tessie, tetička Muriel,
Domácí mazlíček: trpasličí kluběnka Arnold
Vzhled: zrzavé vlasy-jako všichni Weasleyovi,menší a štíhlá
Škola:Bradavice
Kolej:Nebelvír
Patron: kůn
Záliby: famfrpál
Láska: Harry Potter
Poznávací znamení:od šestého ročníku hraje velmi dobře famfrpál jak na postu chytače tak na postu střelce.Od šestého ročníku s ní chodí Harry Potter.Má šest sourozenců-všichni kluci
Zajímavosti:když byla v prvním ročníku ovládl ji lord Voldemort
Činy: člen Brumbálovi armády, bojovala na ministerstvu kouzel
Její život:V knihách se objevuje od prvního dílu.Spočátku je velmi stydlivá,pak se to zlepší.Je velmi chytrá a hezká.Ve druhém ročníku ji ovládne vzpomínky lorda Voldemorda,Harry ji zachrání..Od pátého ročníku hraje famfpál.v šestém ročníku začala chodit s Harrym ,za kterého se nakonec vdá a bude s ním mít tři děti-Lily ,Jamese a Abuse Severuse.
Herečka:Bonnie Wrigh

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Harry James Potter
Datum narození: 31.7. 1980 Obrazek
Status:živý
Bydliště: Zobí ulice 4, Kvikálkov, Surrey; žije u tety Petunie a stýčka Vernona Dursleyových,jinak Bradavice
Rodiče: Lily a James Potterovi - oba po smrti
Sourozenci: nemá
Jiní příbuzní: teta Petunie, strýc Vernon a bratranec Dudley
Domácí mazlíček: sova Hedvika
Škola: Bradavice
Kolej: Nebelvír, i když Moudrý klobouk uvažoval i nad Zmijozelem
Hůlka: cesmínové dřevo, péro z fénixe, 11 a pů palce dlouhá, pěkná, podajná
Patron: dvanácterák
Záliby: famfrpál
Láska: Cho Changová, Ginny Weasleyová
Zajímavosti: jediný kdo přemohl Voldemorda
Činy:
zastavil (několikrát lorda Voldemorda)
zábránil mu získat kámen mudrců
zachránil Siriuse Blacka
zůčastnil se turnaje tří kouzelníků
vedl Brumbálovu armádu
účastnil se boje na ministerstvu

Poznávací znamení: nachová jizva na čele ve tvaru blesku, kulaté brýle, magnet na problémy ("Já problémy nevyhledávám," odsekl popuzeně Harry. "Obvykle si problémy vyhledávají mě.")
Vzhled: neposedné černé vlasy , jasně zelené oči, podle paní Weasleyové každý rok o pár čísel vytáhlejší a vychrtlý (u Dursleyových sem má opravdu "výborně"), obnošené pytlovité oblečení po jeho obtloustlém bratranci Dudleym
Jeho život: Harry se narodil 31.července 1980 v Godrikově dole.jeho rodiče jsou Lily a James Potterovi.Ty ,ale zabije lord Voldemort a tak Harry celých jedenáct let vyrůstá u své tety a strýce.Vernon Dursley,Petunie Dursleyová a Dudley Dursley se k Harrymu chovají jako ke kusu hadru a tak je Harry rád ,že může nastoupit do školy čar a kouzel v Bradavicích.Okamžitě si tu najde kamarády(spolužáky)Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou.Harry hned v prvním ročníku začíná hrát famfrpál za nebelvírské famfrpálové družstvo na postu chytače.Na konci roku zachrání kámen mudrců před profesorem Quirelem ,který ho chce pro Voldemorda.Na konci roku se Harry musí vrátit ke svému strýci tetě.V půlce prázdnin Weasleyovi Harryho od Dursleyových odvezou a od nich Harry nastupuje do druhého ročníku.V bradavicích se začnou dít divné věci-studenty z mudlovských rodin začne napadat netvor z tajemné komnaty.Harry zjišťuje ,že umí mluvit hadím jazykem a otvírá tajemnou komnatu.Tam zachraní Ginny Weasleyovou(Ronovu mladší sestru)před zpomínkou lorda Voldemorta.Ve třetím ročníku Harry zjistí pravdu o svém kmotrovi Siriusi Blackovi(zjistí ,že je nevinný)a napomůže mu k útěku.Ve čtvrtém ročníku je Harry nechtěně přihlášen do poháru Tří kouzelnických škol.Musí soutěžit a společně s Cedrikem Diggorym šampionát vyhrávají,ale když se dotknou Ohnivého poháru,ten je přenese na hřbitov ,kde se vyskytuje lord Voldemort a ten Cedrika zabije.Harryho se snaží zabít taky,ale Harry i s Cedrikovým tělem utíká do Bradavic.V pátém ročníku se Voldemort pokusí získat věštbu týkající se jeho a Harryho.Voldemortovi se věštba nepodaří získat,ale o život přijde jeho kmotr Sirius Black.Všestém ročníku smrtijedi zaútočí na školu a přitom je zabit Albus Brumbál.Je to však smrt na příkaz jak se dozvídáme v dalším díle(Brumbál to Sneapovi přikáže).Vsedmým díle by mělo dojít ke strhujcímu boji,kde by měl Voldemort zemřít.Harry se později ožení s Ginny Weaslyovou a budou mít spolu tři děti-Lily,Jamese a Abuse Severuse.Harry bude pracovat jako bystrozor.Obrazek
Herec:Daniel Radclffe

Hůlky

31. srpna 2011 v 8:50 hůlky

Hůlky

Brumbálova hůlka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Profesorky McGonagalové hůlka
Obrazek
Obrazek
Profesora Snapa hůlka
Obrazek
Obrazek
Moodyho hůlka
Obrazek
Obrazek
Lupina hůlka
Obrazek
Obrazek
Harryho Pottera hůlka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rona Weasleyho hůlka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hermiony Grangerové hůlkaObrazek
Obrazek
Nevilla Longbottoma hůlka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Siriuse Blacka hůlka
Obrazek
Obrazek
Draca Malfoye hůlka
Obrazek
Obrazeklorda voldemorda
tak tohle jsou hůlky známích postav v harrym potterovi

různá zaklínadla která ginny používala

30. srpna 2011 v 21:30 film
Apparecium - zviditelňuje nápisy psané neviditelným inkoustem
Arania exzuma - ochromí nepřítele
Avada Kedavra -
hned zabije soupeěe (jedno ze tří kouzel, která se nepromíjejí)
Avis - vykouzlí z hůlky ptáky
Balit -
všechny věci z podlahy se naskládají do kufru nebo tašky
Brakiam elmindo -
údajně napraví zlomeniny
Colloportus - čarovně zamkne dveře
Crucio - sváže bolestivě oběť (jedno ze tří kouzel, která se nepromíjejí)
Deletrius - kouzlo na vymazání znamení zla / zmizení předmětu (Skončí kouzlo Priori incantato)
Densaugeo -
způsobuje rychlý růst zubů
Diffindo - roztrhne určitý předmět
Dissendium - otevírá tajnou chodbu za hrbem jednooké čarodějnice
Engorgio - zvětšuje živočichy nebo předměty
Reducio -
zvětšuje živočichy nebo předměty (stejně jako Engorgio)
Ennervate - pravdomluvné kouzlo
Engorgio -
zvětšuje živočichy nebo předměty (stejně jako Reducio)
Evanesco - kouzlo na zmizení lektvarů a pergamenů
Expecto Patronum -
obranné kouzlo proti Mozkomorovi
Expelliarmus - odzbrojí soupeře
Fenite ingintasum - ničí malé předměty
Fera verto - promění živého tvora v pohár
Ferula -
zpevnění zlomená nohy dlahou
Fideliovo zaklínadlo -
možnost, jak do jiné osoby ukrýt informaci o pobytu kohokoliv, aby se nedal vystopovat
Finite - protikouzlo k Tarantallegra
Finite incantatem - zruší právě prováděné kouzlo
Flagrate -
na nábytku se objeví ohnivé X
Furnunculus -
na pokožce vzniknou bolestivé lysinky
Imobilis - zmrazovací kouzlo
Impedimenta - odhodí nepřítele
Impervius - dělá protivníka odolným proti vodě
Imperio -
ovládací kouzlo, kdy člověk muže určitou osobu ovládat (jedno ze tří kouzel, která se nepromíjejí)
Incendio - kouzlo, které rozdělá a zapálí oheň (Též Lacarnom inflamare)

Konjunktivitus - oslepující kouzlo
Lacarnom inflamare -
kouzlo, které rozdělá a zapálí oheň (Též Incendio)
Legilimens - pronikne do protivníkových myšlenek
Levicorpus - pověsí protivníka kotníkem ke stropu
Liberacorpus - protikouzlo na kouzlo Levicorpus
Locomotor -
zvedne předmět který chcete do výšky a čaroděj ho pomocí hůlky může přenást
Locomotor mortis - Sváže vám nohy
Lumos - rozsvěcí hůlku
Mdloby na Tebe -
protivník omdlí
Mobiliarbus - vyzvedne předmět do vzduchu a přenese na určené místo Mobilicorpus -
vznášení předmětu ve vzduchu, svázání neviditelnými kruhy (např. Snapea v mdlobách…)
Morsmordre - vykouzlí znamení zla
Muffliato -
všichni co jsou kolem slyší zvláštní bzukot
Nox -
zhasíná hůlku
Obliviate (Amnesia) - kouzlo pro ztrátu paměti, tzv. paměťové kouzlo

Oppugno - vykouzlí ze vzduchu hejno kanárků
Orchideos - kouzlo pro rychlý růst rostlin
Peskiwichtli Pesternomi -
odhání skřítky (případně chodce)
Pertrificus totalus - úplné spoutání
Pestiraran Pestrnomi - pochytá rarachy
Portus - vytvoří z určitého předmětu přenášedlo
Pouta na tebe -
hrubé provazy spoutají člověka nebo zvíře
Pulírexo -
protivník má plnou pusu mydlových bublinek
Priori incantato -
vyvolá u hůlky, na kterou bylo sesláno, poslední kouzlo, které sama učinila
Protego - vytvoří štít
Quietus - člověk mluví normálním hlasem a ruší účinky kouzla Sonorus
Reducio -
zmenší cokoliv do potřebné velikosti (nebo původní)
Reducto -
zmenšovací kletba, silnější verze kouzla Reducio
Relashio - kouzlo pro zahnání/zapuzení
Reparo - opraví rozbitou věc
Repellentus -
kouzlo odpuzující vodu
Revertis fartis - odhodí soupeře do vzduchu
Rictusempra - lechtající kouzlo
Riddiculus - obranné zesměšňovací zaklínadlo proti bubákům
Ringgardium leviosa - buvol na hrudník
Serpensortia - z hůlky vyklouzne had
Sectumsempra -
protivníkovi se po těle udělají krvavé šrámy
Silencio - umlčovací kouzlo
Sonorus - kouzlo pro zesílení hlasu
Specialis Revelio - odhalovací kouzlo
Tarantallegra - kouzlo nutící soupere tančit foxtrot
Ukaž mi cestu - hůlka ukáže k severu
Volate asendre - vyhodí objekt do vzduchu
Waddiwasi -
vrhá nemagické předměty
Wingardium leviosa - způsobuje létání předmětu
Zapomeň -
způsobí ztrátu paměti
Žer slimáky - protivník začne zvracet slimáky


ginny ve filmu

30. srpna 2011 v 21:19
ahoj tet vám řeknu informace o ginny ve filmu
takže ginny hrála ve filmu harry potter a kámen mudrců kde se oběvovala na nádraží kde doprovázela bratry do školy
hrála taky v harry potter a tajemná komnata kde se oběvuje v tajemné komnatě málem tam zemřela
hraje také ve filmu harry potter a vězeň z Azkabanu
a harry potter a ohniví pohár
oběvuje se také v harry potter a fénixův řád kde je členem brumbálovi armády
a také harry potter a princ dvoji krve kde se dá dohromady z harrym
a také se oběvuje v harry potter a relikvie smrti kde se líbá s ginny
v těhle 7 dílech hraje ginerva molly weasleyová Mrkající

fotečky

30. srpna 2011 v 20:23 foto
Ginny ty nejheščí od ní

ještě jih přidám víc